Eric Andersson Gruppen är en välrenommerad företagsgrupp där ett antal bolag ingår. Våra entreprenadföretag är Frijo med sitt dotterbolag Bygg & Berglaget, Broby Spår och Bro & Väg. Vi har även ett fastighetsbolag, Keyser Fastigheter som äger och förvaltar ett antal kommersiella fastigheter.

Koncernen

Logo

      Eric Andersson Gruppen är en välrenommerad företagsgrupp där ett antal bolag ingår. Våra entreprenadföretag är Frijo med sitt dotterbolag Bygg & Berglaget, Broby Spår och Bro & Väg. Vi har även ett fastighetsbolag, Keyser Fastigheter som äger och förvaltar ett antal kommersiella fastigheter.

      Kontakt

      Kontakt

      Frijo

      Post/besök

      Box 5546
      141 07 Kungens kurva
      Mälarvägen 5
      141 71 Segeltorp

      Tel/e-post

      010-176 26 00
      info@frijo.se

       

      Fakturaadress

      AB Frijo
      BVG1002
      C 8011
      190 87 Rosersberg

       

      Mail:
      levfaktura@frijo.se
      E-faktura:
      Peppol Id: 0007: 5560468638
      Organisationsnummer:
      556046-8638

      Områdeskontor

      Områdeskontor

       

      Rotebro

      Staffans väg 6 B
      192 78 Sollentuna

      Ledning

      Ledning

      Marcus Nilsson, VD
      (+46) 70 309 69 86
      marcus.nilsson@frijo.se

      Andres Nordle
      Arbetschef Nord Väst
      (+46) 70 293 25 49
      andres.nordle@frijo.se

      Daniel Brand
      Arbetschef Syd
      (+46) 70 820 43 63
      daniel.brand@frijo.se

      Johan Lignell
      Kalkylchef
      (+46) 73 326 66 44
      johan.lignell@frijo.se

      Valter Johansson
      Arbetschef Nord Ost & Tf Arbetschef Tunnel och Bergrum
      (+46) 76-648 19 66
      valter.johansson@frijo.se

      Håkan Skagerdal
      Arbetschef Centralt
      (+46) 70 202 09 26
      hakan.skagerdal@frijo.se

      Mikael Hill
      Mätchef
      (+46) 70 648 13 11
      mikael.hill@frijo.se

      Petter Öhrstedt
      Verksamhetsutvecklare
      (+46) 76 695 98 12
      petter.ohrstedt@frijo.se

      Hans Perbjörs
      Produktions- och Teknikchef
      (+46) 70 544 98 28
      hans.perbjors@frijo.se

      Besök oss!