Group Logo

Eric Andersson Gruppen är en välrenommerad företagsgrupp där ett antal bolag ingår. Våra entreprenadföretag är Frijo med sitt dotterbolag Bygg & Berglaget, Broby Spår och Bro & Väg. Vi har även ett fastighetsbolag, Keyser Fastigheter som äger och förvaltar ett antal kommersiella fastigheter.

Koncernen

Logo

      Eric Andersson Gruppen är en välrenommerad företagsgrupp där ett antal bolag ingår. Våra entreprenadföretag är Frijo med sitt dotterbolag Bygg & Berglaget, Broby Spår och Bro & Väg. Vi har även ett fastighetsbolag, Keyser Fastigheter som äger och förvaltar ett antal kommersiella fastigheter.

      Kontakt

      Kontakt

      Frijo

      Post/besök

      Box 5546
      141 07 Kungens kurva
      Mälarvägen 5
      141 71 Segeltorp

      Tel/e-post

      010-176 26 00
      info@frijo.se

       

      Fakturaadress

      AB Frijo
      BGC-id: BVG1002
      205 36 Malmö

       

      Mail: bg-pb1@maildrop.wm.net
      Organisationsnummer:
      556046-8638

      Områdeskontor

      Områdeskontor

      Rotebro

      Staffans väg 6 B
      192 78 Sollentuna

      Uppsala

      Edsbrogatan 1 E
      752 28 Uppsala

      Ledning

      Ledning

      Marcus Nilsson, VD
      (+46) 70 309 69 86
      marcus.nilsson@frijo.se

      Andres Nordle
      Arbetschef Uppsala
      (+46) 70 293 25 49
      andres.nordle@frijo.se

      Daniel Brand
      Arbetschef Stadsbyggnad
      (+46) 70 820 43 63
      daniel.brand@frijo.se

      Johan Lignell
      Kalkylchef
      (+46) 73 326 66 44
      johan.lignell@frijo.se

      Valter Johansson
      Arbetschef Energi/Försörjning
      076-648 19 66
      valter.johansson@frijo.se

      Frida Hesselgren
      Arbetschef Energi/Försörjning
      (+46) 76 831 97 05
      frida.hesselgren@frijo.se

      Håkan Skagerdal
      Arbetschef Transport
      (+46) 70 202 09 26
      hakan.skagerdal@frijo.se

      Mikael Hill
      Mätchef
      (+46) 70 648 13 11
      mikael.hill@frijo.se

      Besök oss!